...

6 medali dla judoków ze Świętochłowic!

...

9 stycznia 2016 odbył się V Międzynarodowy Turniej Judo Dla Dzieci i Młodzieży „Pokonujemy Granice” w Bielsku-Białej. Uczestniczyło w nim 68 klubów, 732 zawodników z Polski i zagranicy Świętochłowicki Klub Judo na Turnieju zaprezentował się bardzo dobrze. Judocy z naszego miasta wraz z trenerem Marcinem Sznapką przywieźli aż 6 medali. Bezkonkurencyjni w swoich kategoriach wagowych byli Wiktoria Berbeć, która w walce finałowej wygrała przez trzymanie i Ramotowski Fabian, który stoczył 5 walk i wszystkie skończył przed czasem nie dając przeciwnikom najmniejszych szans. Na uwagę zasługują również Oparowska Alicji i Jakuba Wencel. Przywieźli oni srebne medale. Judocy wykazali się znakomitą techniką, szybkością i sprytem; zważywszy na to, że Alicja i Kuba trenują zaledwie 3 miesiące, ale już wykazują ponadprzeciętne zdolności i są nową nadzieją Klubu UKS Judo Świętochłowice Trzecie miejsce zajęli: Winiarczyk Żaneta i Bekman Maciej. Maciek miał trochę pecha w losowaniu, ale stoczył twardy bój o 3 miejsce natomiast Żaneta musiała zawalczyć 4 walki co ostatecznie uplasowało ją również na 3 miejscu Turniej odbija się coraz większym echem w Europie co jeszcze bardziej podnosi rangę medalistów z naszego miasta Świętochłowice. To wszystko nie byłoby możliwe bez zaangażowania Was judocy, którym chcemy bardzo serdecznie podziękować i Was rodzice za cierpliwość, wytrwałość i kibicowanie. Dla mnie radość dzieci i duma rodziców to najlepszy wyraz wdzięczności jaki można sobie wyobrazić. Poniżej zdjęcia zawodniczek oraz zawodników naszego Klubu, którzy wywalczyli medale.

Artykuł numer ID= 1 || Data: 2017-02-03 20:32:34